”საქართველოს რკინიგზა”
ბ რ ძ ა ნ ე ბ ა
21.01.2013 11:05:04                                                                                                                                                   № 0000051
ქ. თბილისი
სატვირთო გადაზიდვების ტარიფები და დამატებითი საფასურები”-ში ცვლილებების შეტანის შესახებ საქართველოს სარკინიგზო კოდექსის 64- მუხლის შესაბამისად, დირექტორთა საბჭოს 2013 წლის 15 იანვრის N23/1 დადგენილების შესრულების მიზნით,            :1. გენერალური დირექტორის 2011 წლის 23 დეკემბრის N1166 ბრძანებით დამტკიცებულსატვირთო გადაზიდვების ტარიფები და დამატებითი საფასურები”- მუხლი XI.-ის პირველ პუნქტში შეტანილ იქნეს შემდეგი ცვლილებები:გრაფაშიფოთი - თბილისი-საკვანძო”: ციფრი ”374,09” შეიცვალოს ციფრით ”145,15”; ციფრი ”187,05” ციფრით-”72,57”;გრაფაშიბათუმი - თბილისი-საკვანძო”: ციფრი ”421,59” შეიცვალოს ციფრით ”163,57”; ციფრი ”210,79” ციფრით-”81,79”.  2. ბრძანება ძალაში შევიდეს 2013 წლის 01 თებერვლიდან.                                                          3. ფილიალსაქართველოს რკინიგზის სატვირთო გადაზიდვების ფილიალისინფორმაციული ტექნოლოგიების განვითარების ცენტრმა (.თვალაძე) დასაინფორმაციო ტექნოლოგიები”- ფილიალმა (.ლაპიაშვილი) დროულად უზრუნველყოს შესაბამისი ცვლილებების შეტანა ბილინგის კომპიუტერულ პროგრამაში.4. კონტროლი ბრძანების შესრულებაზე განახორციელოს ფილიალსატვირთო გადაზიდვების ფილიალის” დირექტორის მოადგილემ კომერციისადა მარკეტინგის დარგში (. ტვილდიანი).