”საქართველოს რკინიგზა”
ბ რ ძ ა ნ ე ბ ა
01.02.2013 19:27:26                                                                                                                                                       № 0000129
ქ. თბილისი
სატვირთო გადაზიდვების ტარიფები და დამატებითი საფასურები”-ში ცვლილებების შეტანის შესახებ საქართველოს სარკინიგზო კოდექსის 64- მუხლის შესაბამისად, დირექტორთა საბჭოს 2013 წლის 29 იანვრის N21/3 დადგენილების შესრულების მიზნით,            :1. გენერალური დირექტორის 2011 წლის 23 დეკემბრის N1166 ბრძანებით დამტკიცებულსატვირთო გადაზიდვების ტარიფები და დამატებითი საფასურები”-ში შეტანილ იქნეს შემდეგი ცვლილებები და დამატებები:- დამტკიცდეს თანდართული ცხრილი 1 ”კომერციული წარმოების ოპერაციებისათვის გახსნილ სადგურებს შორის მანძილები (კმ)”;- ცხრილ №3 ” შეზღუდული წონის სარკინიგზო უბნები”- სიტყვაზესტაფონიშეიცვალოს სიტყვითჭიათურა”, ხოლო სიტყვებიგარდა სადგური ზესტაფონისა” -სიტყვებითვრცელდება სადგურ ჭიათურის მისასვლელი ლიანდაგებზეც, რომლებიც ჭიათურა-საჩხერის სარკინიგზო გადასარბენით უერთდება სადგურს”;-მუხლი X.-ის მე-3 პუნქტში: სიტყვებისსხვა რკინიგზების,” შემდეგ ამოღებული იქნას სიტყვარეფრიჟერატორული”.2. ბრძანება ძალაში შევიდეს 2013 წლის 01 თებერვლიდან. 3. დაევალოთ სსსაქართველოს რკინიგზისფილიალსაქართველოს რკინიგზის სატვირთო გადაზიდვების ფილიალისფინანსური დეპარტამენტის ინფორმაციული ტექნოლოგიების განვითარების ცენტრს (.თვალაძედა ფილიალსსაინფორმაციო ტექნოლოგიები” (.ლაპიაშვილი) უზრუნველყონ შესაბამისი ცვლილებების შეტანა ბილინგის კომპიუტერულ პროგრამაში.4. კონტროლი ბრძანების შესრულებაზე განახორციელოს ფილიალსაქართველოს
რკინიგზის სატვირთო გადაზიდვების ფილიალის” დირექტორის მოადგილემ კომერციისა და მარკეტინგის დარგში (. ტვილდიანი).